Oda ekonomike turke
Oda ekonomike turke
Oda ekonomike turke
KTTO İstanbul’daki Hain Saldırıyı Lanetle Kınar

KTTO İstanbul’daki Hain Saldırıyı Lanetle Kınar

11.12.2016, Priştine  

Kosova Türkiye Ticaret Odası dün İstanbul’da meydana gelen saldırıy

BİLDİRİ

BİLDİRİ

Kosova Türkiye Ticaret Odası, Türkiye Cumhuriyeti Prizren Başkonsolosluğuna ve Türkiye Cumhuriyeti ba

“Kosova

“Kosova'da Kadin Girişimciliği” etkinliği düzenlendi

Kadın Girişimciler Derneği (SHE-ERA),  Kosova İnovasyon Merkezi (ICK) ve Kadın Ekonomik Forumu (FEG)

TEB Global Girişimcilik Haftasına iştirak ediyor

TEB Global Girişimcilik Haftasına iştirak ediyor

Global Girişimcilik Haftası 14 ila 21 Kasım tarihleri arasında düzenleniyor. Etkinlik kapsamında giri

Kosova Türkiye İş Forumu Düzenlendi

Kosova Türkiye İş Forumu Düzenlendi

     18.10.2016, İstanbul – Kosova - Türkiye İş ve Yatırım Forumu İstanbul’d

KTTO, Rumelisiad’i ziyaret etti

KTTO, Rumelisiad’i ziyaret etti

12.10.2016 - Kosova Türkiye Ticaret Odası (KTTO)  İcra Müdürü Arben Fetahu ve Genel

Oda ekonomike turke Oda ekonomike turke

MESİAD’ın Kosova Ziyareti

24 Mayıs 2013 – Priştine, Mersin Sanayicileri ve İşadamları Derneği (MESIAD) heyeti, Kosova’yı ziyaret etti. İş kuruluşları ve kamu kurumları ile temaslarda bulunan işadamı heyeti Kosova’nın ekonomik yapısı ve olası işbirliği hakkında bilgi aldı.

26 kişilik MESIAD Heyeti, Kosova Türkiye Ticaret Odasını (KTTO) da ziyaret etti. KTTO Başkan Yardımcısı Ayhan Demirkıran tarafından kabul edilen heyete Kosova ekonomisi hakkında bilgi verildi. KTTO Genel Sekreteri Esin Muzbeg, Kosova’nın temel ekonomik göstergeleri ve Türkiye’yle yatırım - ticaret ilişkileri hakkında bir sunum yaptı.

MESIAD’a üye işadamları Kosova’da yapılabilecek yatırımlar hakkında bilgi istedi. KTTO üyeleri orta ölçekli tarım ve hayvancılığın yapılabileceğine vurgu yaparak, bu sektördeki ürün ithalatına dikkat çekti. Öte yandan Kosova’daki işgücü ucuzluğu ve işçi maliyetlerinin düşüklüğü dikkate alınarak Avrupa Birliği ve ABD’nin Kosova’ya sağladığı tercihli ticaret imkanı da hesaba katılarak Kosova’nın bir üretim üssü olarak kullanılabileceği gündeme getirildi.

Heyet başkent Priştine’deki temaslarının ardından Prizren’e geçti. 

Duyurular
 • TEB Global Girişimcilik Haftasına iştirak ediyor

  Global Girişimcilik Haftası 14 ila 21 Kasım tarihleri arasında düzenleniyor. Etkinlik kapsamında girişimcilerin yeni değerler yaratmasına ve toplumda  istihdam yaratacak girişimcilik faaliyetlerine odaklanılıyor.

  TEB, “Jakova Innovation Center” tarafından 17 – 19 Kasım tarihleri arasında Yakova’da düzenlenecek olan “Entrepreneurship Bootcamp” projesini desteklemekle girişimciliğe sağladığı imkanı bir kez daha kanıtladı.

  Bu etkinlik çerçevesinde gerek girişimciler gerekse diğer katılımcılar, girişimcilik alanındaki yeni trentler, iş planlarının değeri, sermayeye ulaşmanın alternatif yolları gibi değişik alanlarda yeni şeyler öğrenme fırsatını elde edecek.  

  Genel olarak girişimcilik haftasının ve bahse konu bu etkinliğin, Kosova ekonomisinde ilerleme kaydetmek üzere yeni girişimcilere ilham kaynağı olacağını ümit ediyoruz. Aynı zamanda TEB geleceğin girişimcilerini desteklemeye ve tanıtmaya devam edecektir. 

  TEB, harekette olan bir dünyanın bankası

 • “Kosova'da Kadin Girişimciliği” etkinliği düzenlendi

  Kadın Girişimciler Derneği (SHE-ERA),  Kosova İnovasyon Merkezi (ICK) ve Kadın Ekonomik Forumu (FEG) işbirliğinde “Kosova’da Kasın Girişimciler” etkinliğini (15.11.2016) düzenledi. Bu etkinlik TEB Sh.A., Swiss Contact / PPSE ve Riinvest Enstitüsü tarafından desteklendi.  Etkinliğe Sanayi ve Ticaret Bakanı Hykmete Bajrami, Norveç’in Priştine Büyükelçisi Per Strand Sjaastad, Swisscontact/PFSP temsilcisi Sigrid Meyer ve TEB Sh.A. Genel Müdürü Yardımcısı Orçun Özdemir katıldı.  Düzenlenen panelde kadın girişimcilerin desteklenmesine ilişkin programlar, hibe programları, krediler ve iş dünyasında kadınları desteklemeye ilişkin programlar ele alındı. Panelde ayrıca girişimci kadınların başarı hikayeleri sunularak, karşılaştıkları zorluklar ve  sorunlar ve bunlarla mücadele etme yolları üzerine duruldu.  Bu etkinlik Kosova’da düzzenlenen “Global Girişimcilik Haftası” çerçevesinde yapıldı.  

  TEB, Harekette olan bir dünyanın bankası 

ÜYELERİMİZ